TA Mediteran

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
Турција

ЛЕТО 2023 | КУМБУРГАЗ

 

 

 

К У М Б У Р Г А З

 

На само еден час возење од Истанбул, во Општината Бујугчекмеџе се наоѓа Кумбургаз, едно од најпознатите летувалишта во Истанбул. Кумбургаз се наоѓа на европската страна на Истанбул, на брегот на мраморното море, и се протега на површина од 1892 хектари, и има крајбрежје долго 8 километри. Кумбургаз е место каде што можете да најдете буквално се што е потребно за добар одмор и релаксација. Може да сретнете хотели со 3, 4 и 5*, ресторани и кафетерии на самото крајбрежје и да уживате во прекрасниот поглед на морето.


 


 HOTEL GRAND GOLD 3*

 

Хотелот Grand Gold 3* е на самата плажа во Кумбургаз, има своја приватна плажа и за користење на лежалки не е потребно доплата. Хотелот располага со различен тип на соби во кој кои можат да се сместат најмалку две лица до мак. 5 лица,а вкупниот број на соби е 73. Во склоп на хотелот има два ресторани и надворешен базен кој е со солена вода кој е секако бесплатен за користење. Во хотелските соби има мини фрижидер. Хотелот нема спа и фитнес. 
   

"Grand Gold" 3*
термин ЈУНИ ЈУЛИ
АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
06 13 20 27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05 12 19
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
цени по лице со превоз 169 179 189 198 208 219 230 241 237 237 237 237 215 205 195 169

Во цената на аранжманот е вклучено:

- Седум ноќевања во хотел Grand Gold 3* во населбата Кумбургаз со вклучен појадок;
- Поаѓањето е еден ден претходно од термините во табелата во попладневните часови;
- Бесплатни лежалки;
- Користење на базенот.
- Користење на Wi-Fi во лоби во хотелот;
- Превоз од: Скопје, Велес, Кавадарци(дреново), Неготино, Гевгелија, Прилеп, Битола.


Во цената на аранжманот не е вклучено:

- Патничко осигурување;
- Селекција на седиште во автобус! Според правилата на агенцијата, патниците се сместуваат според временската линија на уплати. Доколку имате барање за седиште, истото се доплаќа 15€ за во два правци;
- Факултативни излети;
- Доплата за SNGL соба е 50% од редовната сума на аранжманот.
- Туристичка такса 0.50€ од ноќ по лице (се плаќа во хотелот на рецепција).


 НАПОМЕНА:

-  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
-  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
-  Хотелот одредува на лице место во зависност од моменталната состојба каков тип на соба ќе добиете. Резервации за одреден кат или страна не е       можна;
- Деца до 3 години бесплатно (спијат во кревет со родител);
- Деца од 3 до 12 години плаќаат 50% од износот на аранжманот доколку се придружувани со двајца возрасни.
- Деца од 3 до 11,99 години придружувани само со еден родител, аранжманот го плаќа 100%.
* ЗА ВЛЕЗ ВО РЕПУБЛИКА ТУРЦИЈА ПОТРЕБНО Е ПАТНИТЕ ИСПРАВИ ДА СЕ МИНИМУМ 6 МЕСЕЦИ ПРЕД ИСТЕКУВАЊЕ!


HOTEL MARIN PRINCESS 5*

Хотелот Marin Princess нуди опуштен и мирен престој. Располага со двокреветни и трокреветни соби. Има три базени, од кои два на отворено и еден затворен. Располага со турска бања, сауна, масажа, џакузи, и фитнес сала. Собите во хотелот Kumburgaz Marin Princess имаат мини фрижидер, фен, ТВ, клима. Некои соби имаат топла када и пространа седење. Хотелот служи голем појадок кој е вклучен  во цената. Гостите можат да се релаксираат веднаш до надворешниот базен, кој има тобогани.

    

"Marin Princess" 5*
термин ЈУНИ ЈУЛИ
АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
06 13 20 27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05 12 19
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7 7 7
цени по лице со превоз 210 220 232 244 256 269 281 281 281 281 281 265 244 232 221 210

Во цената на аранжманот е вклучено:

- Седум ноќевања во хотел Маrin Princess 5* во Кумбургаз со вклучен појадок;
- Автобуски превоз; 
- Превоз од Штип, Скопје ,Кавадарци, Прилеп ,Битола;
- Поаѓањето е еден ден претходно од термините во табелата во попладневните часови;
- Бесплатни лежалки како и Користење на 2 базени со солена вода;
- Користење на СПА (теретана, сауна, парна бања, турска бања).


Во цената на аранжманот не е вклучено:

- Патничко осигурување;
- Селекција на седиште во автобус! Според правилата на агенцијата, патниците се сместуваат според терминот на уплата. Доколку имате барање за седиште, истото се доплаќа 15€ за во два правци;
- Факултативни излети;
- Доплата за SNGL соба е 50% од редовната сума на аранжманот.
- Туристичка такса 0.50€ од ноќ по лице (се плаќа во хотелот на рецепција).


 НАПОМЕНА:

-  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
-  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
-  Хотелот одредува на лице место во зависност од моменталната состојба каков тип на соба ќе добиете како и на кој кат. Резервации за одреден кат или страна не е можна;
- Деца до 3 години бесплатно (спијат во кревет со родител);
- Деца од 3 до 12 години плаќаат 50% од износот на аранжманот доколку се придружувани со двајца возрасни.
* ЗА ВЛЕЗ ВО РЕПУБЛИКА ТУРЦИЈА ПОТРЕБНО Е ПАТНИТЕ ИСПРАВИ ДА СЕ МИНИМУМ 6 МЕСЕЦИ ПРЕД ИСТЕКУВАЊЕ!
* ПОСТОИ ОПЦИЈА ЗА ДОПЛАТА ЗА ВЕЧЕРА ВО ХОТЕЛОТ.


ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ ВО ИСТАНБУЛ:

- крстарење со брод по Босфор; 
- посета на Балат;
- посета на Галата Порт;
Посета нa Таксим;


VIP Пакет (Крстарење по Босфор, Балат ,Галата Порт и Таксим Плоштад) = 65€


 

   За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ.

следете не

twinter rss
Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.