TA Mediteran

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
Грција

ЛЕТО 2023 / Хотел Ammon Garden 3* - Пефкохори

 Hotel "AMMON GARDEN" 3* - Пефкохори 


website 

  

 

           
На само 100m од плажа и 200m од центар е лоциран 3* хотел "Ammon Garden". 
Хотелски соджини: 27 хотелски студија на приземје, први и втори кат, базен со 2 нивоа на длабочина од 1,10m и 2,20m со лежалки и чадори, лоби бар покрај базенот со голем избор на пијалоци, ресторан во кој се служи појадокот, рецепција со лоби, Wi-Fi интернет, прекрасно уреден двор со многу палми и зеленило, паркинг простор (бесплатен).
Хотелско сместување: Сместувачките капацитети кои се во сопствен закуп на Медитеран се од типот на студија, опремени со мини фрижидер и електричен бокал,се состојат од 2 или 3 редовни легла и една софа на расклопување, наменета за дете до 10год кое се сместуваат бесплатно, Baby cot, клима, купатило со фен, крпи за раце и тело, TV, гардеробер, телефон, ноќни ламби, тераса со масичка и столчиња со прекрасен поглед кон базенот или одлично уредената градина... Чистењето на студијата е секојдневно, менување на постелнини и крпи на 3 дена.  Хотелски услуги: Појадок, шведска маса (на самопослужување) од 08:30 до 10:00 во ресторанот на хотелот.

 

 EARLY BOOKING - Лето 2023 

10% попуст за целосна уплата до 01.03.23  |  5% попуст за целосна уплата до 01.04.23

  дете до 5 год - БЕСПЛАТНО  |  дете од 5-10 год - плаќа 70€  |  трет возрасен - 50% попуст  

 

"Ammon Garden" 3*
Пефкохори
термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
20 27 03 10 17 24 01 08 15 22 29 05 12 19 26 02 09 16
бр. ноќи  7BB
7BB 7BB 7BB
7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB
Цена по лице  (BB) 135 155 185 215 245 285 325 355 395 395 395 395 395 345 305 255 205 155

 • НАПОМЕНА
 • -  Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок, без превоз;
 • -  Хотелското сместување.
 • -  ВB (ноќевање со појадок) | Појадок (шведска маса);
 • -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Baby cot - БЕСПЛАТНО, на барање;
 • -  Клима - БЕСПЛАТНА;
 • -  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН во лоби барот и покрај базенот;
 • -  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Гевгелија;
 • -  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 20m од хотелот на булеварот.
 • -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и не важат за првиот и последниот термин.

 • ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;
 • -  Дете до 5 години - БЕСПЛАТНО;
 • -  Дете од 5-10 години - плаќа 70€ за цел престој;
 • -  Трет возрасен - 50% попуст;
 • -  Доплата за туристичка такса - 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа на рецепција при сместување);
 • -  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
 • -  Доплата за патничко осигурување.

Автобуски превоз ПЕФКОХОРИ, според термини од табелата  Патни Информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање Скопје - Пефкохори (345km)
 Куманово  (бензинска Макпетрол - автопат)  04:15h

 Скопје - Солун -Неа Модања - Калитеа - Полихроно -  Ханиоти - Пефкохори
 
 Автопат (Е75)

 Трошоци во еден правец:
 Патaрини во Македонија (430ден)
 Патарини во Грција (2.30€)

 Скопје:  (паркинг пред WIP хотел наспроти саем) 05:00h
 Штип:  (паркинг пред нова пошта) 05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија)  05:45h
 Струмица:  (бензинска, Макпетрол - кружен)  06:00h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол)  06:10h
 Г.П. Богородица   (бензинска, Oкта / Богородица) 07:00h
 Поаѓање од Пефкохори:  14:00 по МК време / 15:00 по ГР време (на 20m од хотелот)

За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Медитеран.


Погледнете останата понуда / Сопствен закуп


GPS Coordinates:  39.987182, 23.619448

Media

следете не

twinter rss
Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.