TA Mediteran

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
Албанија

ЛЕТО 2023 | Вила Alex - Ксамил

 

Вила "ALEX" - Ксамил


Вила Алекс се наоѓа на само 50m од прекрасната плажа Bella Vista и на околу 150m од центарот на градот. Располага со трокреветни соби на приземје и на прв кат, опремени со сопствена кујна, купатило, балкон, клима, WI-FI.
Опис на сместувањето:

 • 1/3 – Студио на прв спрат со поглед кон градот
  • Студиото има голем брачен кревет + едиченен кревет, балкон, поглед кон градот, комплетно опремена кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
  • Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 6 години.
 • 1/3+1 – Студио на приземје
  • Студиото има голем брачен кревет + единечен кревет + двосед кој не се пушта, балкон, поглед на градината, комплетно опремена кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
  • Максимален капацитет: 3 возрасни  + 1 дете до 12 + 1 дете до 6 години.

 • 1/3 + 1 – Студио на прв спрат со поглед на море
  • Студиото има голем брачен кревет + единечен кревет + дополнителен кревет на пуштање, балкон, поглед на на море, комплетно опремена кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
  • Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 12 години + 1 дете до 5 години.

   

  EARLY BOOKING 

 15% попуст за  уплата до 28.02.2023  |  10% попуст за  уплата до 31.03.2023  | 5% за уплата до 30.04.2023 

вила
"ALEKS"

Ксамил
термин  ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ 
03 10 17 24 01 08 15 22 29 05 12 19 26 02 09 16
бр. ноќи  7 7 7 7
7
7
7
7
7 7
7
7 7 7 7 7
     1/3 (студио  I-кат)
179 189 229 249 309 349 379 379 379 379 379 339 279 209 209 159
1/3+1 (студио I-кат) 189 199 249 269 329 369 389 389 389 389 389 359 299 229 229 169
1/3+1  (студио приземје) 189 199 249 269 329 369 389 389 389 389 389 359 299 229 229 169

Цените се дадени за НАЕМ на СТУДИО за 7 ноќевања без превоз


 НАПОМЕНА

 • - За аранжманите со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот;
 • - Деца до 6 години дозволено да спие со родител на еден кревет;
 • - Климата е вклучена во цената;
 • - Собите се преземаат во 12:00 часот, а се напуштаат во 08:00 часот по локално време;
 • - За хигиената на собите се грижат гостите;
 • - За промена на постелнината се грижи одговорно лице на барање на гостите.
 • - Плаќањето е во денари по курс 1€ - 62мкд;
 • - Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање;
 • - За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениот датум.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 7% попуст на вториот термин;
 • -  Доплата за превоз: 
 • -  Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 60€ по лице;
 • -  Велес (бензинска пумпа Макпетрол кај кружен тек) 60€ по лице;
 • Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес 65€  по лице;
 • -  Деца од 2-12год: -10 од цената на возрасен;
 • -  Доплата за патничко осигурување.

За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ.


Погледнете останата понуда / Лето 2020

следете не

twinter rss
Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.