TA Mediteran

Сандански

Сандански - Еднодневна

С А Н Д А Н С К И


Еднодневно патување | термин: 21-ви април (недела)
 

     


Програм на патување

Поаѓање од Штип во 07:30 часот пред Стадионот на 21.04.2019г. Попатно земање на патници од Радовиш и Струмица. Се патува преку граничниот премин Ново Село. Попатна посета на Рупите - храмот и гробот на баба Ванѓа. Планирано пристигнување во Сандански околу 10 часот. Слободно време за прошетка по центарот на Сандански со можност за шопинг од многубројните бутици... можност за кафе во некој од многуте кафичи сместени во центарот на шеталиштето... Слободно време и можност за користење на огромните затоплени базени (отворен и затворен) со термална и минерална вода од 38°C во хотелот Interhotel кој се наоѓа на почетокот на шеталиштето во Сандански. Поаѓање за Струмица/Радовиш/Штип во попладневните часови. Пристигнување околу 19/20 часот.


 Цена на аранжманот: 599мкд


Во цената на аранжманот е вклучено:

- превоз на наведената релација со туристички автобус/минибус;
- посета на храмот на баба Ванѓа - Рупите.


Во цената на аранжманот не е вклучено:

- користење на базените и СПА центарот во Интерхотел 4*  (15-20лв се плаќа на лице место).

 • СПА центар:
       - затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размер),
       - отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
       - отворен термален базен со минерална вода 38⁰С,
       - крпи и лежалки покрај базените,
       - сауна,
       - парна бања,
       - џакузи под отворено небо,
       - фитнес,
       - Wi-Fi интернет во целиот хотел.

Напомена: За реализација на аранжманот потребен е мининум од 20 патници;


За овој аранжман важат Општите услови на патување на МЕДИТЕРАН и СКТМ.

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси