TA Mediteran

Автобуски Превоз


 

Автобуски превоз
Превозник Релација
Од    /    До
Денови и Време
пон/вто/сре/чет/пет/саб/нед
Цена
1 прaвец / повратна
MAKEDONIJA
SOOBRAKAJ
Skopje / Kum

Dortmund / Esen

3 / 7 10:30 8400 13.950
Skopje / Kum

 Duizburg / Duseldorf

3 / 7 10:30 7.450 13.650
Skopje / Kum

Koln / Bon

3 / 7 10:30 7.450 13.000
Skopje / Kum

Frankfurt / Manheim

3 / 6 / 7 10:30 6.800 12.400
Skopje / Kum

Karlsrue

3 / 6 10:30 6.500 11.800
Skopje / Kum

Stuttgart / Ulm

3 / 6 10:30 6.200 11.200
Skopje / Kum

Nurnberg

7 10:30 5.900 11.200
Skopje / Kum

Munchen

3 / 6 / 7 10:30 5.600 9.900
Skopje / Kum

Ingolstadt

7 10:30 5600 9.900
Skpje

Thessaloniki (Солун)

sekoj den 06:00-17:00 1.230 1.840
Veles

Thessaloniki (Солун)

sekoj den 06:00-17:00 820 1.260
Thessaloniki

Skopje/Veles

sekoj den 06:00-16:30 20€ 30€
Skopje / Kum

Sofia

sekoj den 07-17-23:59 990 1.800
Skopje / Kum

Belgrad

sekoj den 23:30 1.400 2.240
             
HISAR TURIZAM Skp / Veles Istanbul sekoj den 18:00 1.860 3.100
Istanbul Skopje sekoj den 19:00 30€ 50€
Skopje / Kum Zagreb sekoj den 17:00 3.100 5.580
 Zagreb Skopje sekoj den 18:00 50€ 90€
Skopje / Kum Ljubljana sekoj den 17:00 3.100 5.580
Ljubljana Skopje sekoj den 16:00 50€ 90€
Skopje / Kum Pula / Rijeka 3 / 5 17:00 3.720 6.820
Pula / Rijeka Skopje 4 / 6 / 7 12:30 60€ 110€
Skopje / Kum Koper sekoj den 17:00 3.100 5.580
Koper Skopjr sekoj den 13:30 50€ 90€
Skopje / Kum Milano 3 / 4 / 5 / 7 16:40 5.100 9.500
Skopje / Kum Padova 3 / 4 / 6 16:40 3.510 6.610
Skopje / Kum Viechenza 3 / 4 / 5 / 7 16:40 3.820 6.920
Skopje / Kum Mestre 3 / 4 / 6 16:40 3.200 6.300
Skopje / Kum Rimini 3 / 4 / 6 16:40 4.450 8.160
Skopje / Kum Ancona 3 / 4 / 6 16:40 5.680 10.640
             
DURMO TURS Str / St / Skp Luzern/Bern/Zurich/Basel 3 / 6 13:00 7.700 12.700
Skopje / Kum  Vienna / Linz 7 07:00 3.720 6.200
Skopje / Kum Munich / Nurnberg 3 / 6 12:30 4.650 8.060
Skopje / Kum Offenbach 3 / 6 12:30 5.580 9.920
Skopje / Kum Salzburg / Ingostad 3 / 6 12:30 4.650 8.060
Skopje / Kum Wurzburg 3 / 6 12:30 4.960 8.680
Skopje / Kum Bad Camberg / Liemburg 3 / 6 12:30 6.200 11.160
Skopje / Kum Siegburg 3 / 6 12:30 6.820 12.400
Skopje / Kum Duseld./Krefeld/Wupertal 3 / 6 12:30 6.820 12.400
Skopje / Kum Hamm 3 / 6 12:30 7.440 13.640
Skopje / Kum Bilefeld 3 / 6 12:30 7.750 14.260
Skopje / Kum Genova 3 / 6 13:00 8.000 13.600
Skopje / Kum Bolzano 3 / 6 20:30 4.500 8.250
Skopje / Kum Venezia / Verona 3 / 6 20:30 3.200 5.700
Skopje Tirana sekoj den 06:00 1.400 2.050
             
NASIR TURIZAM Skopje / Kum Passau 2 / 5 / 6 10:20 4.960 8.680
Skopje / Kum Regensburg 2 / 5 / 6 10:20 5.580 9.920
Skopje / Kum Wurzburg 2 / 5 / 6 10:20 6.820 12.400
Skopje / Kum Fulda/Kasel/Gotingen/Berlin 2 / 5 / 6 10:20 6.820 12.400
Skopje / Kum Hannover / Hamburg 2 / 5 / 6 10:20 7.440 13.640
             
  Skopje/ Kum Duseldorf/Leverkuzen/Koblenz
Ofenbach/Nimberg/Ingolstad
3 / 6 08:00 4.960 /
LIM BUS
 
VARDAR TURS Skopje / Kum Garz / Wien / Linz / Wels 7 07:00 3.720 6.200
Skopje / Kum Maribor 7 07:00 3.100 5.580
             
EURO BUS Skopje / Kum Salzburg 3 / 6 19:00 4.340 8.060
Skopje / Kum Wien 2 / 3 / 6 19:00 3.800 6.850
Skopje / Kum Linz 3 / 6 19:15 4.400 8.100
Skopje / Kum Zurich 3 / 6 / 7 10:00 6.600 11.600
Skopje / Kum Sent Galen 3 / 6 / 7 10:00 6.100 10.100
             
CONKA TURIZAM Skopje / Kum Brussels 6 15:00 7.550 12.500
             
TOTO  Skopje / Kum Brno / Prague 4 09:00 4.960 8.680
 Prague / Brno Kum / Skopje  6 09:00 80€ 140€
  погледнете овде - преглед на ред на возење
  Резервации во агенција или на 032/397-001

 
За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ.



Број на Патници






















ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси